Apple údajně intenzivně lobbuje v USA, aby získal výjimku pro nákup paměťových čipů od čínského výrobce CXMT. Tento výrobce je na seznamu společností s vazbami na čínskou armádu, což komplikuje jeho obchodování s americkými firmami.

Po nedávném výrazném zdražení pamětí by pro Apple znamenal přístup k levnějším modulům významnou úsporu nákladů, což by mohlo ovlivnit ceny a dostupnost jejich produktů.

Pro PC komunitu a hráče to znamená, že i velké technologické firmy hledají cesty, jak snížit náklady na hardware, což může mít nepřímý dopad na trh s paměťmi a ceny komponent.