Apple se snaží získat souhlas amerických úřadů pro použití pamětí od čínského výrobce CXMT, který je na sankčním seznamu USA. Tento výrobce byl dříve zakázán kvůli sankcím, což znemožnilo americkým firmám nakupovat jeho produkty.
Situace na trhu s DRAM je napjatá kvůli nedostatečné kapacitě hlavních výrobců jako Samsung, SK hynix a Micron. Povolení pro Apple by mohlo přinést lepší dostupnost pamětí, nižší ceny a usnadnit výrobu elektroniky.
- CXMT vyrábí moderní DDR5 paměti včetně úsporných variant.
- Schválení by mohlo ovlivnit dodavatelské řetězce v PC a mobilním průmyslu.
- Jedná se o reportované informace, konečné rozhodnutí zatím není známo.