PlayStation potvrzuje, že i přes návrat k exkluzivním konzolovým titulům bude pokračovat v podpoře live service multiplayer her na více platformách. Podle výkonného ředitele Hedeaki Nishina je cílem vydávat hry tam, kde to zlepší herní zážitek.
Nishino také uvedl, že i přes problémy s Destiny 2 a ne zcela úspěšným startem Marathonu, věří v globální přitažlivost live service her. Sony plánuje oživit trh jak vlastním, tak partnerským obsahem a experimentovat s tímto žánrem v delším časovém horizontu.
Kromě toho se objevují nepotvrzené zprávy o vývoji přenosné verze konzole PS6, což by mohlo rozšířit možnosti hraní mimo PC a tradiční konzole.