Vyhozený vývojář pracující na Grand Theft Auto 6 obvinil studio Rockstar Games z potlačování odborových snah mezi zaměstnanci. Ve veřejném vyjádření uvedl, že kvůli těmto zkušenostem nemá v plánu hru koupit, protože by mu to „pravděpodobně přineslo příliš mnoho vzpomínek“.

Tento případ upozorňuje na napětí uvnitř herního průmyslu, kde se stále častěji diskutuje o pracovních podmínkách a právech vývojářů. Pro hráče a PC komunitu to znamená, že za očekávanými tituly mohou stát komplikované a někdy kontroverzní procesy vývoje.